Η εταιρεία μας art design group I.E. η οποία εδρεύει στους Αμαξάδες της Ξάνθης, αναλαμβάνει με συνέπεια και επαγγελματισμό θερμομοπροσόψεις - Θερμομονώσεις σε οικονομικές τιμές.
Το σύστημα εξωτερικής θερμοπρόσοψης εφαρμόζεται στην εξωτερική πλευρά των κτιρίων σε νέες ή παλαιές κατοικίες. Με την θερμοπρόσοψη ελαχιστοποιούνται οι θερμικές απώλειες του κτιρίου από τους εξωτερικούς τοίχους και έχει μεγάλη αποτελεσματικότητα κυρίως τους θερινούς μήνες στην εξοικονόμηση ενέργειας.
Η θερμοπρόσοψη - θερμομόνωση προσφέρει:
Εξοικονόμηση ενέργειας και χρημάτων
Αποφυγή συμπύκνωσης υδρατμών και μούχλας
Ανανέωση της αξίας στο ακίνητό σας
Η ιδανική λύση για την ανακαίνιση του σπιτιού σας
Σε ένα καλά θερμομονωμένο κτίριο ο ιδιοκτήτης απολαμβάνει πολύ καλύτερες συνθήκες διαβίωσης, αναβαθμίζει την αξία και την προστασία του ακινήτου καιπάνω απ’όλα μπορεί νιώθει προστατευμένος απο τις αυξήσεις του κόστους της ενέργειας (πετρέλαια, φυσικό αέριο, ηλ. ρεύμα).